O nás

Vznik Netoličky je oficiální od února 2005. Kapela se ovšem dávala dohromady již od roku 1999, poté co zemřel bývalý ředitel ZUŠ v Netolicích a velký pan učitel Jan Nováček. Ten učil skoro všechny muzikanty z Netoličky a vedl orchestr, který byl takovým základním kamenem naší kapely.

Od té doby jsme hráli pod několika názvy a v různých složeních, ale od již zmiňovaného roku 2005 se ustálil název i složení kapely. Kapelu máme složenou ze dvou baskřídlovek, dvou křídlovek, dvou doprovodů, bastrumpety, tuby a bicích. Muziku obohacují naše paní zpěvačka se svým dlouholetým kolegou.

Hrajeme převážné jihočeské lidové písničky od různých autorů, jako jsou Ada Doško, Vladislav Suda, Jan Lipold, Ladislav Kubeš a mnoha dalších. Hrajeme taktéž muziku trochu tanečnější, tu nám nejčastěji upravuje náš křídlovák Karel Veisheipl z Týna nad Vltavou. Máme za sebou řadu vystoupení na různých festivalech, rodinných oslavách, plesech, masopustech, svatbách atd

V roce 2007 jsme navázali spolupráci s Maďarským orchestrem působícím ve městě Sümeg, kde jsme již dvakrát účinkovali a pozvali jsme orchestr i k nám do Netolic. Na podzim v roce 2006 jsme natočili naše první CD, které nese název „Netoličko vyhrávej“. Jmenuje se podle úvodní polky, kterou nám napsal Vladislav Suda a otextoval Jaroslav Hájek. Od těchto dvou autorů pochází i valčík Netolické vyznání, po kterém je pojmenován nový nosič, který jsme natočili v červnu 2010 v Českém rozhlase.